Rok 2024

  • 3. ledna (st) - výroční členská schůze, tradičně skoro se stoprocentní účastí. Před zahájením pokladní Majka Franková vybírá členský příspěvek (100 Kč). Schůzi vedl Pavel Studený. Nejprve zhodnotil uplynulý rok. Vyzdvihl zejména velký úspěch derniéry hry "Vrátila se jednou v noci", úspěšné uvedení hry "Autobus na lince 21A" v Králíkách a Jablonném n.O., pásma "Bylinky" v Horní Čermné a Sázavě a krásnou atmosféru při představení "Vánoční hry" o 3. adventní neděli na lanškrounském náměstí. Členové schválili plné členství v souboru čekatelům Aleně Kolomé, Davidu Najbrtovi a Jiřině Maiové byla byla i letošní žádost o dotaci na činnost a nájem. Byly projednány a schváleny termíny plánovaných akcí (uvedení "Bylinek" v Žichlínku a derniéra "Autobusu"v Lanškrouně). Režisérka Vlaďka Reslerová otevřela téma termínu premiéry nové hry a s tím související kostýmní a generální zkoušky. V diskusi se objevily návrhy na způsob oslavení dvacátého výročí založení DVs, a to případným vytvořením pamětní desky a sestavením netradičního kalendáře.
  • 2. února (pá) - v 19 hod. představení Bylinek v Žichlínku. Bohužel malý počet diváků, protože obec zvolila poněkud nevhodný termín - zároveň se konal zájezd do Brna na muzikál a maturitní ples. Atmosféra přesto byla velmi srdečná, diváci odcházeli spokojeni.
  • 1. března (pá) - v 19 hod. na sále lanškrounského zámku derniéra hry Autobus na lince 21A. Takřka plný sál, diváci nadšeni. David Dolníček si hru opravdu vychutnal a derniéru "vyšperkoval" nečekanými vtipnými výroky a kreacemi, při nichž se mnohdy ani nápověda či inspice v zákulisí neubránily smíchu. Skvělé!
  • Od středy 6. března všechny další středeční termíny budou věnovány nácviku nové hry. Termín premiéry stanoven na 24. května.
  • 2. dubna - kostýmní zkouška; mimořádně v úterý, protože ve středu část souboru jde na představení do L´Artu. Většina zvolených kostýmů plně odpovídá stylu hry. Zároveň se zkoušejí vybrané scénky a Radek Lepka fotografuje pro program a plakát.
  • 1. a 8. května (středy) - ačkoli sváteční dny, herci se dohodli na konání zkoušek v plném rozsahu, a to už od 18 hod.
  • 19. května (ne) - od 16:30 generální zkouška, a to i s alternacemi. Proto se protáhla až do 23 hod., ale byla velmi zdařilá. Herci se dokonce většinou zcela obešli bez nápovědy, na scéně se pohybovali účelně, dialogy plynuly docela svižně. Mírné zádrhely se doladí ještě na zkoušce ve středu.
  • 24. května (pá) - 19:30 premiéra hry A. Procházky "Přes přísný zákaz dotýká se sněhu". Sál zcela vyprodán, a to ještě předtím, než lístky šly do předprodeje.
  • Publikum nádherně reagovalo na každý zvrat v ději, spousta smíchu, děkovačka s ovacemi a se záplavou květin aktérům. Velká spokojenost nejen diváků, ale i herců a režie. Zábava pokračovala i na následném rautu, jenž se protáhl do velmi pozdních nočních hodin. Snad i následná středeční repríza se podobně podaří.

Herci hrající v roce 2024:

Květa ČernohousováDavid DolníčekDana Faltejsková
Jan FrankMarie FrankováAlena Kolomá
Jiří KrejčaTereza KylarováRadek Lepka
Jiřina MaiováKarel MelezínekJitka Melezínková
David NajbrtHana ProcházkováJaroslav Resler
Vladimíra ReslerováPavel StudenýRůžena Šteflová
Libuše ŠvubováFrantišek Teichmann