Rok 2016

 • 6. ledna - členská schůze v barovém přísálí zámku. Na programu změna zařazení souboru - místo sdružení spolek. S tím projednání a schválení návrhu stanov a volba vedení souboru DVs. Dále byly dojednány termíny vystoupení, zejména účast v krajském kole soutěžní přehlídky Orlická maska, a to s komedií Nejkrásnější válka. Byla projednána zpráva o hospodaření a návrh na výši dotace z prostředků města.Zkušebním dnem zůstává středa.
 • 20. února - představení Nejkrásnější války v Lukové starostkou obce zrušeno, termín přeložen na květen.
 • 3. března - veřejná zkouška hry Nejkrásnější válka
 • 10. března - ve 20 hod. představení v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí - soutěžní přehlídka Orlická maska, II. ročník.
 • Odborná porota: Prof. PhDr. Jan Císař, CSc.,MgA Vladimír Fekar, Mgr. Alexandr Gregar, Ph.D., MgA Eva Spoustová. Ocenění za herecký výkon získal Karel Melezínek za roli Heybalida.
 • 2. dubna - představení "Války" v Přívratu zrušeno kvůli nepřítomnosti R. Kohouta z profesních důvodů (představitel jedné z hlavních rolí, učitele
 • Juliána)
 • 16. dubna - představení "Války" v Semaníně. Sál při první orientační návštěvě skoro nevhodný na úpravu pro divadelní představení. Jeviště, což je v podstatě nářaďovna, se nachází v boční stěně tělocvičny. Chybí nejen opona, ale i jakékoliv horizonty, za nimiž by se mohli herci pohybovat. Po jednání se starostkou a paní Křepelovou dohodnuto, že natáhnou kabely, na něž navěsíme závěsy ze hry "V pasti". Do Semanína jedeme dost v předstihu, aby se vše stihlo připravit. Je pro nás připraveno velmi dobré občerstvení včetně nejrůznějších nápojů. Představení bylo úspěšné, přišlo i dost diváků.
 • 21. dubna - v Lanškrouně vystupuje ochotnický soubor z Dolní Čermné s komedií se zpěvy Jak to dělají andělé". Po představení s nimi sedíme v přísálí, kde je pro ně připraveno občerstvení.
 • 22. dubna - "Nejkrásnější válka" v Sázavě. Tradičně skvělé přijetí, plný sál, výborná nálada.
 • 20. května - "Nejkrásnější válka" v Lukové. Přes problémy, které se s datem vystoupení vyskytly (několikrát to bylo paní starostkou odloženo) nakonec vše vyšlo. Jeviště sice dost provizorní, ale diváci se sešli a velmi dobře reagovali.
 • 31. října - účast na vyhlášení výsledků literární soutěže městské knihovny; vybrané práce účastníků přednesli Marie Kohoutová, Markéta Pluhařová, Pavel Studený a Jan Melezínek.
 • 17. června - tradiční zakončení divadelního roku na loděnici. Krásné počasí, teplo, dobrá nálada.
 • 17. srpna - informační schůzka k zahájení nové divadelní sezóny. Vede ji Vlaďka Reslerová (Růžena po úrazu na rehabilitaci v Košumberku), za týden stavění kulis na farní zahradě a zkouška tam.
 • 26. srpna (pátek) - představení "Nejkrásnější války" na farní zahradě jako závěr letošního Kulturního léta v Lanškrouně. Krásné počasí, výborné prostředí, skvělá nálada, spokojení diváci. Podle pocitů herců se hra sem hodila víc než na jeviště.
 • 1. října (sobota) - "Nejkrásnější válka" ve Velkých Němčicích. Plný sál, obrovský úspěch, dobře se hrálo (velké jeviště, dostatek prostoru, výborně reagující publikum)
 • 14. října (pátek) - "Nejkrásnější válka" v Žichlínku. Slabší divácká účast, nesmělé reakce publika, navíc začala dost zlobit zvuková technika.
 • 15. října (sobota) - přestavení "Nejkrásnější války" v Rudolticích. Po včerejším rozpačitém přijetí hry se nám do Rudoltic ani moc nechtělo, navíc jsme měli obavy jak z vynechávající zvukové techniky (Jirka Krejča však doufal, že to snad už odstranil), tak z velmi provizorního jeviště, které jsme při představení "Světáků" museli hodně upravovat.
 • Čekalo nás však příjemné překvapení: sál zrekonstruovaný, jeviště i s horizontem a oponou, velmi příjemné prostředí i v zákulisí včetně občerstvení. Sál plný diváků reagujících velmi živě - vlastně ze všech zatímních představení nejlíp. Představení se zúčastnila i herečka ostravského divadla Hana Fialová, nositelka Thálie 2014. A po představení ještě skvělá večeře (pro mnohé však už bohužel dost pozdě večer).
 • 20. října - jedeme celá parta do Žichlínka na premiéru Lucerny v podání studentského souboru"Škeble". Sál tentokrát plný, hra v úpravě Honzy Střechy zajímavá, reakce diváků velmi vstřícné, i když studenti to vždy hlasově neutáhli.
 • 21. října (pátek) - představení "Nejkrásnější války" v Dolní Čermné. Tam jsme se docela těšili (navíc po úspěchu v Rudolticích), s místním souborem máme dobré vztahy. Sál je velmi prostorný s problematickou akustikou a bohužel byl málo vytopený. Diváků přišlo dost, ale seděli oblečení, a přestože se dobře bavili (reakce po představení byly velmi spokojené), při hře kromě častého potlesku to moc neprojevovali, možná i proto, že ne vždy dobře slyšeli. To herce poněkud rozhodilo, začali dělat chyby.
 • 22. října (sobota) - představení "Nejkrásnější války" v Horní Čermné. Opět překvapení jako v Rudolticích - skvěle rekonstruované jeviště, tady i s reflektory a šálami. Sál dosud v rekonstrukci, takže nepříliš vytopený, ale diváků přišlo hodně - prý měli skvělé reference z Dolní Čermné (!!!). Hrálo se dobře, možná i protože sál menší, snadněji hlasově zvládnutelný. Uvidíme, jak to dopadne ve Václavově, tam je taky poměrně velký sál.
 • 17. listopadu (čtvrtek) -účast na soutěžní přehlídce amatérských souborů O Václava ve Václavově s hrou "Nejkrásnější válka". Ač jsme hráli od 16 hod., byl sál plný diváků a všichni se výborně bavili. Ze 16 souborů jsme získali 5. příčku s hodnocením 1,4. Porota mimo jiné ocenila i věkové rozvrstvení souboru (hrají i děti).
 • V době adventu se herci DVs zúčastnili pouze městské akce "Příjezd Mikuláše", o vánoční hru město neprojevilo zájem, takže jsme kalendářní rok ukončili vánočním večírkem v sobotu 17. prosince na zámku.

Herci hrající v roce 2016:

Květa ČernohousováJan FrankMarie Franková
Richard KohoutJiří KrejčaMarie Alexandra Loučná
Gabriela MačudováJan MelezínekKarel Melezínek
Jitka MelezínkováRobin MrázekIvo Obr
Marta PaukertováOldřich PejcharMarkéta Pluhařová
Hana ProcházkováVladimíra ReslerováPavel Studený
Jiří SvojanovskýRůžena ŠteflováLibuše Švubová
Pavel TenenkoZdeněk Weiser