Divadlo Ve středu, z.s.

Čelakovského 908
563 01 Lanškroun

zapsaný spolek, vedený u Krajského soudu v Hradci Králové pod spisovou značkou L 5388
IČO: 266 72 758
účet č.:1329508349/0800

předseda spolku: Pavel Studený
mobil: 732 158 054
e-mail: kaltmann@seznam.cz

Historie

Nápad vytvořit divadelní spolek se zrodil se ve středu 28. ledna 2004, kdy se ve Sport baru v Lanškrouně v ulici B. Němcové sešlo několik přátel s dostatečným smyslem pro humor, kteří byli ochotní bavit sebe i případné publikum nejen komediálními příběhy, ale i svým hereckým „uměním“. Název spolku byl však vymyšlen až ve středu 25. února, proto i toto datum považujeme za den vzniku Divadla Ve středu, přičemž výraz „ve středu“ se nevztahuje jen ke dnu, kdy se pravidelně scházíme, ale i ke spojení „být ve středu něčeho“.

K zakládajícím členům patří Monika Dušková, Ivo Obr, Pavel Studený, Marie a Jan Frankovi, Iva Rozsívalová, Dagmar Hepnarová, Šárka Danačíková, František Teichmann a Růžena Šteflová, která v té době režírovala studentské divadlo Škeble. A protože jsme potřebovali někoho, kdo by se staral o světla a zvuk, získali jsme posléze Jiřího Krejču a jako nápověda se osvědčila Gabriela Milotová. Ta se nám však brzy vdala a v této funkci ji úspěšně vystřídala Květa Černohousová.

S novými hrami a taky se změnami v osobním či profesním životě jednotlivých členů se složení souboru proměňovalo. Přicházeli noví členové, jiní tuto aktivitu museli z různých důvodů opustit. Nicméně Divadlo Ve středu se stalo zatím trvalou součástí lanškrounského společenského života.